Şanlıurfa

DEDAŞ YETKİLİLERİ İLE ÜST DÜZEY TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

DEDAŞ YETKİLİLERİ İLE ÜST DÜZEY TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

7 Ağustos 2018 10:11
-A

+A

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr Halil Özşavlı, ilçe merkezindeki elektrik sorunu ile ilgili tarafları bir araya getirdi. Kaymakamlık Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda elektrik kesintilerinden, enerji hatlarının yer altına alınmasına, haksız cezalardan kaçak kullanımlara ve DEDAŞ’ın İlçeye yapacağı yatırımlara kadar her konu masaya yatırılarak taraflarca konuşuldu. Yaklaşık 4 saat süren toplantıya Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr Halil Özşavlı, İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, DEDAŞ Genel Müdürü Murat Karagüzel, DEDAŞ İl Müdürü Osman Hündü, DEDAŞ İlçe Müdürü İsmail Türk, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, Belediye Başkan Yardımcıları Halaf Kete, Aladdin Milli, İbrahim Çoban ve Büyükşehir Belediye İlçe Koordinatörü Salih Basık katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özşavlı: “DEDAŞ ile vatandaş arasında güven sorunu bulunuyor. İlçede enerji kaynaklı sorunlar var. Elektrik kesintileri, enerji hatlarının yer altına alınması, haksız cezalar gibi konular vatandaşımızı mağdur ediyor. Yaşanan sorunların taraflarını ile bir araya gelerek bu sorunların çözümü için gerekli adımların atılmasını sağlamak istiyoruz. “ ifadelerini kullandı.
   Milletvekili Özşavlı’nın açılış konuşmasının ardından DEDAŞ Bölge Müdürü Murat Karagüzel, DEDAŞ’ın 2013 yılından bu güne yaptığı çalışmaları içeren bir sunum yaptı. Güneydoğu Bölgesinde 6 ilde faaliyet yürüttüklerini belirten Karagüzel, Şanlıurfa’da 613 bin aboneye 1427 personel ve 342 araçla 7 gün 24 saat hizmet verdiklerini kaydetti. Şanlıurfa’da kayıp kaçak oranının 2013 yılında %75 olduğunu anımsatan Karagüzel 2017 yılında bu rakamın %61 kadar düştüğünü belirtti. Bu oranın yanında Şanlıurfa’da enerji tüketiminin de arttığını belirten Karagüzel %2013 yılında 6,5 milyar kWh olan enerji tüketiminin 2017 yılında 8 milyar kWh çıktığını ifade etti.
Sunumun ardından merkez mahalle muhtarları tek tek söz alarak vatandaşların sorunlarını dile getirdi. Mahalle muhtarları elektrik kesintileri, usulsüz kesilen cezalar ve enerji hatlarının yer altına alınması esnasında vatandaşların mağdur edilmemesi için taleplerini dile getirdi.
Toplantının sonunda Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özşavlı DEDAŞ Genel Müdürü Murat Karagüzel’den Elektrik kesintilerinin önüne geçmek için ek personel talebinde bulundu. DEDAŞ Genel Müdürü 6 personelin Ağustos ayında göreve başlayacağını dile getirmesi üzerin Milletvekili Özşavlı 6 personele ek olarak 10 personelin daha görevlendirilmesi talebinde bulundu. Bu personelin Viranşehir’den ve elektrik bölümü mezunu olmasını isteyen Özşavlı, ayrıca bu personel için araç desteğinde bulunmasını istedi.
Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özşavlı, DEDAŞ Genel Müdürü Murat Karagüzel’den usulsüz cezaların kesilmemesi, prim alan DEDAŞ personelinin kesilen cezalar üzerinden değerlendirilmemesi, elektrik kesintilerinin önüne geçilmesi, vatandaşın bilgisi dışında abone yapılmaması, uzaktan sayaç okuma işleminin kaldırılması, DEDAŞ’ın enerji hatlarını yer altına alması çalışmalarının süratli bir şekilde ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile koordineli bir şekilde yapılmasını taleplerini iletti.
Viranşehirli vatandaşlarla sürekli istişare içinde olduklarını belirten Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özşavlı, konun takipçisi olduğunu belirterek, vatandaşın mağdur edildiği durumlarda gerekli girişimlerde bulunacağını ifade etti. Vatandaşın mağduriyetine tahammüllerinin kalmadığını ifade eden Özşavlı, iki ay sonra DEDAŞ ve diğer paydaşlar ile tekrar toplantı gerçekleştireceklerini belirterek ne kadar ilerleme kaydettiklerini görme imkanı bulacaklarını söyledi.
 
 
Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özşavlı, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Tekin ile birlikte Viranşehir esnafı ve vatandaşlar ile bir araya geldi. Esnafı tek tek gezen Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özşavlı esnafın sorun ve taleplerini dinledi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku