Şanlıurfa

Gülpınar'ın bu sözleri olay yarattı!

Gülpınar'ın bu sözleri olay yarattı!

4 Mart 2019 11:00
-A

+A

AK Parti Siverek Seçim Bürosu açılışında konuşan Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar'ın sözleri sosyal medyada tartışma konusu oldu. Gülpınar o konuşmasında, "Allah emaneti bize verdiğinizden dolayı, size inşallah hiçbir hesap sormayacak" dedi ve ekledi...

Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı, Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar ve Siverek Belediye Başkan Adayı Şeyhmus Aydın ile diğer partililerin katılımıyla gerçekleştirilen seçim bürosu açılışına Gülpınar'ın konuşması damga vurdu.

Siverek halkını selamladıktan sonra açılış konuşmasını yapan Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar'ın sözleri, sosyal medyada tartışma konusu oldu.

 

Gülpınar, tepkilere neden olan o konuşmasında şu ifadeleri kullandı: 

"Bakın Yüce Allah-u Teala sizlere emaneti ehline vermeyi emrediyor. Bu emir hepimiz için geçerli. Sadece yöneticiler ve idareciler için geçerli değil, halk içinde geçerli. Halk emaneti nasıl verir? Halk emanete sabrı ve başıyla gider oyunu atar, emaneti verir. Allah size emir vermiş, demek ki bunun birde hesabı var. Allah size bir şeyi emrediyorsa, illaki bunun hesabını soracak demektir. Bunun hesabı nerede olacak, ahirette manşette olacak. Diyecek ki, Gel bakalım benim kulum, madem sen bana inanıyordun, madem Müslümanım diyordun, madem Kur'an-ı Kerim'i biliyordun, Allah'ın bu emrini de biliyordun, sen emaneti kime verdin? Gel bakalım buraya. Vicdan rahatlığıyla size diyorum ki, yarın inşallah mahşerde Allah'ın karşısına çıktığınız zaman, Allah o emaneti bize verdiğinizden dolayı, size inşallah hiçbir hesap sormayacak. "

Gülpınar konuşmanın devamında ise, "Ben sizden aldığım emaneti Allah'ın rızasına uygun kullanmak için elimden gelen gösterdim." dedi.

 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku