Şanlıurfa

Şanlıurfa'da bir kırsal mahalle ve 10 yerleşim yeri karantinaya alındı

​Şanlıurfa İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile Coronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında bir kırsal mahalle ile 10 yerleşim yeri karantinaya alınırken, bir kırsal mahalle ile 6 yerleşim yerinde ise karantina uygulamasına son verildi.

Şanlıurfa'da bir kırsal mahalle ve 10 yerleşim yeri karantinaya alındı

9 Haziran 2020 23:01
-A

+A

 

Şanlıurfa İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı kararla karantinaya alınan yerleşim yerlerine yenileri eklenirken, karantina süresi dolan bazı yerleşim yerlerinde ise karantina uygulaması sonlandırıldı.

İl Hıfzıssıhha Kurulu, Eyyübiye İlçesi Apalı kırsal mahallesi ile Eyyübiye, Haliliye, Karaköprü, Hilvan ve Viranşehir ilçelerindeki 10 yerleşim yerinde yapılan filyasyon çalışmaları sonucunda Covid-19 pozitif vakası tespit edildiğinden, Covid-19 testi pozitif çıkan hastanın evden ayrılışından 14 gün sonrasına kadar karantina tedbiri uygulanmasına karar verildiğini duyurdu.

Aynı kararda, karantina tedbiri uygulanan Viranşehir İlçesi Elgün kırsal mahallesi ile Haliliye, Karaköprü, Eyyübiye, Siverek ve Viranşehir ilçelerindeki 6 yerleşim yerinde karantina uygulamasının sonlandırıldığı kaydedildi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku