Genel

Siyonist işgal devam ediyor: Ürdün Vadisi’nde yeni bir Yahudi yerleşim merkezi kuruluyor

Siyonist işgal güçleri, Kalkilya’da 160 dünümden fazla araziye el koyduğunu bildirirken, buldozerlerle de Ürdün Vadisi'nde yerleşim merkezi için yol çalışmaları başlattı.

Siyonist işgal devam ediyor: Ürdün Vadisi’nde yeni bir Yahudi yerleşim merkezi kuruluyor

11 Haziran 2020 08:40
-A

+A

İşgal rejimi, Kalkilya şehri, Hable köyleri ve Nebi İlyas bölgesindeki yaklaşık 160 dünüm araziyi işgal etmek için mülk sahiplerine 166 tane ihtarname gönderdi.

İşgal çeteleri, 1967’den bu yana işgal altında tuttuğu Filistin topraklarında Yahudi yerleşim merkezleri inşa etmeye devam ediyor. Bu zaman zarfında iktidara gelen hükümetler, yerleşim merkezlerini, Filistin topraklarını Yahudileştirme aracı olarak kullanma politikasını aralıksız olarak sürdürdü.

Filistinliler, bu sabah kendilerine ait olan toprakların işgali için teslim edilen ihtarnameleri görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Trump'ın, Netanyahu ile 28 Ocak'ta Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında açıkladığı sözde Orta Doğu barış planında, Batı Şeria'daki yasa dışı Yahudi yerleşim yerlerinin "İşgalcilerin toprağı" olarak kabul edilmesi ve siyonistlerin Filistin'e ait Ürdün Vadisi üzerindeki hakimiyetini sürdürmesi maddeleri yer alıyordu.

ABD ve İşgalcilerden oluşan ortak komisyon, sözde barış planının ardından söz konusu bölgelerin "ilhakı" için Batı Şeria'da haritalandırma sürecine başlamıştı. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku