Şanlıurfa

Vekil Özşavlı Ceylanpınarlılara Seslendi

Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı Şanlıurfa’daki bütün ilçelerin sorunları ile ilgilendiğini ve projeleri takip ettiği belirtti.

Vekil Özşavlı Ceylanpınarlılara Seslendi

7 Haziran 2020 23:46
-A

+A

Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı Şanlıurfa’daki bütün ilçelerin sorunları ile ilgilendiğini ve projeleri takip ettiği belirtti. Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Vekil Özşavlı, sorumluluk sahası olan Viranşehir ve Ceylanpınar dışındaki projeleri de takip ettiğini belirterek Viranşehir’de son dönemde ilçeye kazandırılan projelerle ilgili bilgi verdi.

CEYLANPINAR SINIRDA SERHAD ŞEHRİ VE GÖZBEBEĞİMİZDİR

Ceylanpınar ilçesinin projelerini hayata geçirmek için göreve geldiği gönden beri çalışma yürüttüklerini ifade eden Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı, Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, Ak Parti İlçe Başkanı Halid Şimşek, Belediye Meclis Encümenleri ile işbirliği ve diyalog içinde çalıştıklarını kaydetti. Ceylanpınar ilçesi ve halkının kendisi için çok değerli olduğunun altını çizen Vekil Özşavlı, Ceylanpınar ilçesi sınır hattında serhat şehrimiz ve bizim gözbebeğimizdir, dedi.

3083 TOPRAK REFORMU KANUNU’NDA DEĞİŞİKLİK TEKLİFİ

Ceylanpınarlıların yıllardır çözülemeyen sorunu olan devlet tarafından dağıtılan arazilerin satışı ile ilgili 1,5 yıldır çaba sarf ettiğini söyleyen Vekil Özşavlı sorunla ilgili kanun teklifinde bulunduğu belirtti. Vatandaşların arazilerini kanundaki şerhten dolayı satamadıklarını kaydeden Vekil Özşavlı sorunun çözümü için ellerinden geleni yaptıklarını sözlerine ekledi.

CEYLANPINAR OSB ve CEYLANPINAR MİLLET BAHÇESİ İÇİN TİGEM’DEN ARAZİ ALINDI

TİGEM arazisi ile çevrili Ceylanpınar’ın gelişmesinin önündeki engelleri kaldırmak için çalışma yürüttüğünü ve bu çalışmanın sonucunda Ceylanpınar Organize Sanayi ve Millet Bahçesi için Kepez mevkiinde TİGEM’den 222 dönüm arazi aldıklarını belirten Vekil Özşavlı, projelerin hayata geçirilmesi için önemli bir mesafe kat ettiklerini söyledi. TİGEM Genel Müdürü Ayşe Ayşin Işıkgece’yi Ceylanpınar’a davet ederek başta Organize Sanayi ve Millet Bahçesi için yer istediklerini ayrıca TOKİ konutları için yer baktıklarını ifade eden Vekil  Özşavlı Organize Sanayi Bölgesi ve Millet Bahçesi için yer verilmesi onayını aldıklarını kaydetti.

GÜMRÜK KAPISI ve CEYLANPINAR KIZILTEPE YOLU

Ceylanpınar Ekonomisini geliştirmek için Gümrük Kapısı açılması için girişimlerin sonuç verdiğini ifade eden Vekil Özşavlı Ceylapınar Gümrük Kapısının Haziran ayı içerisinde açılacağını kaydetti. Ceylanpınar – Kızıltepe yolu için Ak Parti Mardin Milletvekilleri ile birlikte hareket ettikleri söyleyen Vekil Özşavlı yolun en kısa sürede bitirilebilmesi için çalışmaya devam ettiklerini sözlerine ekledi


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku