Viranşehir

Vekil Özşavlı’dan Arefe Günü Canlı Hayvan Pazarına Ziyaret

Vekil Özşavlı’dan Arefe Günü Canlı Hayvan Pazarına Ziyaret

Okunma: 373

20 Ağustos 2018 17:21
-A

+A

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özşavlı, arefe gününde Viranşehir Hayvan pazarını ziyaret etti. Kurbanlık satışının yoğun olduğu alanda vatandaşlarla bir araya gelen Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özşavlı’ya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Büyükbaş ve küçükbaş hayvan satışının gerçekleştiği alanı gezen Özşavlı kurban satışı yapan vatandaşlarla hayırlı satışlar diledi. Hem kurbanlık satan hem de kurban satın almaya gelen vatandaşlarla sohbet eden Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özşavlı kurbanlık alışverişlerini son güne bırakan vatandaşların olduğunu belirterek kurban satışı yapan vatandaşların elinde kurbanlık kalmamasını temenni ettiğini söyledi. Canlı hayvan pazarında esnafı tek tek ziyaret eden Vekil Özşavlı, pazarın durumu ve hayvan satışlar hakkında esnaftan bilgi aldı
Canlı hayvan pazarı esnafı ve vatandaşların sorun ve isteklerini de dinleyen Vekil Özşavlı: “ Bayram öncesi kurbanlık almak isteyen vatandaşlarımız ve canlı hayvan pazarı esnafımız ile bir araya gelmek istedik. Hemşerilerimizin yoğun ilgi ve sıcak yaklaşımlarını gördük. Bizlerden beklentileri var. Hayvan pazarımızda faaliyet gösteren esnaflarımızın çeşitli dilek ve taleplerini dinledik. Daha modern ve daha hijyenik bir canlı hayvan pazarı ihtiyacı uzun zamandır vardı. İlçe Kayyum Belediyemizin attığı yaptığı bir çalışma var. İnşallah vatandaşlarımızın bu ihtiyacını en kısa sürede giderebiliriz. En kısa sürede Yeni Hayvan Pazarının faaliyete geçmesi için üzerimize düşeni yapacağız. Gerekli kontrollerden geçmiş, sağlıklı bir ortamda, vatandaşlarımızın gönül rahatlığı ile hayvan satın alabilecekleri bir ortamın oluşması için girişimlerimiz olacaktır.
Esnaflarımızın getirdiği kurbanlıkların ellerinden kalmamasını temenni ediyoruz. Bu vesile ile ilçe halkımızı canlı hayvan pazarına davet ediyoruz. Bayram boyunca da satışlar devam edecektir. Bu ziyaret vesilesi ile esnafımızın, vatandaşlarımızın ve ilçe halkımızın bayramını kutluyor, bu bayramın ülkemize ve İslam dünyasına hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” İfadelerini kullandı.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku