Şanlıurfa

Viranşehir ve Ceylanpınar Projelerine Destek İstendi

Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı, Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya ile birlikte Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nu ziyaret etti.

Viranşehir ve Ceylanpınar Projelerine Destek İstendi

9 Haziran 2020 15:49
-A

+A


Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı, Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya ile birlikte Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nu ziyaret etti. Cahit Turhan'ın yerine Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına atanan Adil Karaismailoğlu'na hayırlı olması dileğinde bulunan Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı ve Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya yeni Bakan Karaismailoğlu'na taleplerini ilettiler.

CEYLANPINAR - KIZILTEPE KARAYOLU PROJESİ

Ceylanpınar ve Kızıltepe arasında karayolu projesinde çalışmalara başlanması için Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na taleplerini ileten Milletvekilleri Halil Özşavlı ve Cengiz Demirkaya, karayolunun hayata geçmesi ile Mardin, Şanlıurfa arasında alternatif bir yolun hem Ceylanpınar ve Kızıltepe'yi hem de her iki ilin trafiğini rahatlatacağını kaydettiler. Bakan Karaismailoğlu konuyu yakından takip edeceğinin sözü vererek çalışmaların en kısa sürede başlaması için gayret sarf edeceklerini belirtti.

VİRANŞEHİR ÇEVRE YOLU ve DALGEÇ PROJELERİ

Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı Viranşehir için önemli bir ihtiyaç haline gelen Çevre Yolu Projesinin yatırım programını alındığını hatırlatarak Bakan Karaismailoğlu'ndan inşaat çalışmalarının 2020 yılında başlatılmasını istedi. Ayrıca şehir merkezinde yoğunluğun azaltılması için dal-geç projesinin gündemlerinde olduğu kaydeden Vekil Özşavlı her iki projenin hayata geçmesi halinde tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan Viranşehir'in trafiğinin rahatlayacağını Ulaştırma ve Altyapı Bakanına aktardı.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku