Genel

Zulmün iki yüzü: siyonist rejim ve Ramallah’taki Filistin Yönetimi

Ramallah’taki Filistin Yönetimi Mahkemesi ve yönetime bağlı istihbarat birimi, özgürleştirilmiş 3 eski esirin tutukluluk sürelerini uzattı.

Zulmün iki yüzü: siyonist rejim ve Ramallah’taki Filistin Yönetimi

12 Haziran 2020 19:50
-A

+A

Filistin Yönetimi, özgürleştirilmiş eski esirlerden Muhammed Yusuf Cabir’in 15, Halil Kandil’in 7 ve İsa Ebu Antara’nın tutukluluk sürelerini 15 gün uzattı.

“Adalet Avukatları” topluluğu, iki esirin verdiği bilgilere dayanarak, soruşturma sırasında esirlerin acımasızca işkence gördüklerini nakletti.

İnsan Hakları Topluluğu, esirlerin soruşturma sırasında işkence görmesinin uluslararası hukuka ve ulusal ceza hukukuna göre suç teşkil ettiğini söyledi.

Filistin Yönetimi’ne bağlı Nablus’taki istihbarat birimi, insan hakları aktivisti İsa Ebu Antara’nın da tutukluluk süresini 15 gün uzattı.

İstihbarat birimi, aktivist Ebu Antara'yı sosyal medya sayfaları üzerinden Filistin Yönetimi’ni karalamakla suçladı.

Sadece son günlerde Filistin Yönetimi tarafından aralarında özgürleştirilmiş esir esir ve üniversite öğrencileri olmak üzere 12 Filistinli vatandaş tutuklandı.

Siyasi Tutukluların Aileleri Komitesi’nin raporuna göre Filistin Yönetimi, sadece geçen ay 149 kez vatandaşların haklarını ihlal etti. Böylece bir taraftan siyonist işgal rejimi Filistin halkına yönelik her türlü zulümlerini yapmaya devam ederken, bir taraftan da Ramallah yönetimi kendi halkına karşı sindirme politikası izliyor.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku